Dny zdraví nabídnou cvičení, přednášku i aktivity pro děti

Opět po roce se Znojmo připojuje k podzimním Dnům zdraví, tentokrát v termínu od 3. do 14. října. Oproti loňsku však přinášejí Dny zdraví ve Znojmě řadu novinek. „Vloni jsme se zaměřili na přednášky o zdravé výživě. Ani letos o ni zájemci nepřijdou, avšak celé Dny zdraví jsme pojali více sportovně, neboť i pohyb patří ke zdravému životnímu stylu,“ říká místostarosta Znojma Jan Grois. „A všechny aktivity v rámci Dnů zdraví jsou pochopitelně zdarma,“ doplňuje Grois.

 333334

 

Bruslení, běžecký atletický trénink, kruhový trénink, zumba, Deep Work nebo Tabata – to vše si budou moci zájemci od 3. do 10. října vyzkoušet pod vedením zkušených sportovců a trenérů. „Do programu jsme zařadili i odpoledne se Znojmo Knights, naším znojemským klubem, na kterém bude možné vyzkoušet si trénink amerického fotbalu,“ zve Grois. Na sobotu 8. října je připravena procházka s lesníkem Gránickým údolím a v neděli bude možné plavat zdarma v Městských lázních. Podrobný harmonogram aktivit naleznete na plakátě.

O oblíbenou přednášku o zdravé výživě nepřijdou návštěvníci ani letos. Všichni jsou na ni srdečně zváni ve čtvrtek 6. října od 16:00 hodin do Štukového sálu Znojemské Besedy. Povedou ji Jakub Šigut a Klára Poláková. „Přednášku jsme nazvali stručně – V jednoduchosti je síla. Protože tomu tak opravdu je. Není potřeba vymýšlet složité mechanismy, dlouho přemýšlet a zkoumat, co člověk má jíst a co ne. A pokusíme se také vyvrátit nejzažitější mýty o zdravém životním stylu,“ vysvětluje Jakub Šigut.

Druhý říjnový týden nabídnou Dny zdraví ve spolupráci se Střediskem volného času ve Znojmě (SVČ) vybrané kroužky SVČ, které si budou moci děti, ale i dospělí zdarma vyzkoušet. V nabídce je například stolní tenis pro všechny od 7 do 70 let, florbal pro děti, fitbalet, country tance nebo badminton. „Každý si může vybrat, který kroužek si chce vyzkoušet a může přijít. Stačí si s sebou vzít pouze věci na sport. Pokud se mu v kroužku zalíbí, může se do něj následně zapsat,“ říká Petra Mahrová, koordinátorka Zdravého města Znojma. Podrobný harmonogram kroužků je na plakátě.

Dny zdraví patří mezi jednu ze základních celostátních komunitních kampaní, kterou pořádají členská města v rámci Národní sítě Zdravých měst. Hlavním cílem je zajímavou formou informovat občany o tom, jak správně pečovat o své zdraví, jak je možné předcházet zdravotním potížím a zároveň jim také nabídnout aktivity, které mohou dlouhodobě přispívat k jejich fyzické i duševní pohodě.

Znojmo vstoupilo do asociace Národní sítě Zdravých měst ČR na podzim 2013 a zahájilo tak projekt Zdravé město Znojmo. Jeho hlavním cílem je podpora zdraví a kvality života obyvatel, a to prostřednictvím zavádění zásad udržitelného rozvoje na místní úrovni, strategického plánování a především spolupráce s veřejností. Mezi hlavní aktivity Zdravého Znojma patří veřejná projednávání klíčových projektů s občany, pravidelná setkávání v rámci Fóra Zdravého města či kampaně ke Dnu Země, Dni bez aut či akce v rámci projektu Rodiny Okurkovy, který se zaměřuje na odpady, čistotu a zeleň ve městě.

 555

 

 

 

 

 

 

Nadcházející události

12. - 23. 3. Jarní dny zdraví

        14. 3. Setkání v Jubilejním

                  parku
          5. 4. Fórum Zdravého
                  města Znojma
        20. 4. Den Země
     Květen Do práce na kole
        12. 6. Dny bez úrazu
        21. 9. Den bez aut

Veřejná anketa

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Odbor územního plánování a strategického rozvoje
Obroková 10

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz
telefon:
+420 515 216 339                      
+420 730 524 153

 

plakátkyweb 002

Komunitní plánování
sociálních služeb Znojemska