Den Země oslavilo ve Znojmě na 997 dětí

Za krásného jarního počasí oslavila v pátek 20. dubna téměř tisícovka dětí Den Země. Akce proběhla v prostorách Beach Clubu u Louckého kláštera a již potřetí si program pro školáky i širokou veřejnost připravily Městské lesy Znojmo společně s partnery a Zdravým městem Znojmem.

b_700_395_16777215_00_images_akce_P4206603.JPG

 

Dopolední program byl připraven pro děti z místních mateřských a základních škol, odpoledne se pak otevřel pro širokou veřejnost. Děti mohli navštívit hned několik stanovišť a dozvědět se zajímavé informace o lese, ochraně přírody, dravých ptácích, koních, včelách, vodním hospodaření a rybníkářství. Mohly se podívat na práci stromolezců, fyzikální pokusy či si pohladit nejrůznější zvířátka, jako například i hady.

 

V odpoledních hodinách přišly děti v doprovodu svých rodičů. Kromě připravených stanovišť si mohly si zasoutěžit o drobné dárky. Nechybělo ani tradiční opékání špekáčků.

 

Děkujeme organizátorům, všem partnerům a dětem, díky kterým jsme náležitě oslavili tento významný den a těšíme se na další ročník.

 

Den Země

Den věnovaný Zemi a životnímu prostředí, se každoročně připadá na 22. dubna. Jedná se o ekologicky motivovaný svátek, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí.

 

Zdravé město Znojmo

 

Znojmo vstoupilo do asociace Národní sítě Zdravých měst ČR na podzim 2013 a zahájilo tak projekt Zdravé město Znojmo. Jeho hlavním cílem je podpora zdraví a kvality života obyvatel, a to prostřednictvím zavádění zásad udržitelného rozvoje na místní úrovni, prostřednictvím strategického plánování a především prostřednictvím spolupráce s veřejností. Hlavními aktivitami Zdravého Znojma jsou veřejná projednávání klíčových projektů s občany, pravidelná setkávání v rámci Fóra Zdravého města či kampaně ke Dni Země, Dni bez aut, Dnům zdraví či akce v rámci projektu Rodiny Okurkovy, který se zaměřuje na odpady, čistotu a zeleň ve městě.

 

Fotogalerie

Nadcházející události

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska