První říjnový den bude ve Znojmě patřit seniorům. Zpestří ho křest kozí rodinky

Město Znojmo, znojemské školy, Centrum sociálních služeb Znojmo a jiné organizace opět spojily síly a vytvořily program dne, který bude patřit seniorům. Uskuteční se v pondělí 1. října a láká na dny otevřených dveří, taneční i hudební vystoupení, besedy a na jednu speciální událost – křest kozí rodinky. 

 

Den seniorů pořádá město Znojmo v rámci Rodinné politiky města Znojma a každý rok se do ní zapojuje velké množství příspěvkových organizací. „Den seniorů už má svou tradici. Snažíme se ho každým rokem vylepšit a obohatit o nové aktivity v duchu mezigeneračního setkávání a dialogu,“ připomíná místostarosta Jan Blaha, který má v gesci sociální oblast.

 

Na ZŠ JUDr. Josefa Mareše si děti pozvaly své prarodiče do vyučování, na MŠ Holandská děti zahrají seniorům divadlo, čeká je společné zpívání a pohádkové vyprávění. Program ve stejném duchu budou mít připravený i v ZŠ Prokopa Diviše a v Mateřském centru Miniklub Znojmo. Na besedě seniory přivítají v Rodinném centru Maceška i na Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole. Sami senioři z domu se zvláštním určením na Vančurově ulici si připravili taneční odpoledne. Kompletní program Dne seniorů naleznete v přiloženém dokumentu.

 

U zvláštní příležitosti se setkají v Domově pro seniory U Lesíka. Kromě podzimního tvoření se žáky ZŠ náměstí Republiky tu společně pokřtí i tříčlennou kozí rodinku, která v areálu našla nový domov. „Chtěli jsme zatraktivnit návštěvy a třeba děti motivovat k tomu, aby své prarodiče více navštěvovali, aby tu neměli dlouhou chvíli. A věřím tomu, že budou spokojení i obyvatelé,“ vysvětluje místostarosta Jakub Malačka. 

 

Ohradu, přístřešek, krmení, veterinární dohled apod. bude zajišťovat Městská zeleň Znojmo. Rodinka je umístěna v zahradě nové budovy a kdokoli má zájem, může se na ni přijít podívat. Podmínkou je zapsat se na vrátnici Domova.

 

Že kozí rodinka přinesla hned v prvních týdnech do Domova oživení, potvrzuje i ředitelka Centra sociálních služeb Radka Sovjáková: „Obyvatelé Domova mají z nových přírůstků velkou radost a pečlivě vybírají jméno pro kůzle. Rodinka má denně několik návštěvníků z řad seniorů, ale už i rodinných příslušníků, kteří přichází na návštěvu.“ 

 

Do pojmenování kozí rodinky se zapojí jak obyvatelé Domova, tak i veřejnost. „Jméno pro kůzle si vyberou sami obyvatelé v Domově, Městská zeleň pojmenuje kozla, protože se podílela na zajištění umístění, a město si symbolicky adoptuje kozu. A její jméno nám pomohou vybrat občané. Návrhy jmen mi posílali sami a o finálním jméně rozhodně hlasování,“ vysvětluje Malačka. Anketa se jmény pro kozí mámu probíhá na facebookové stránce města Znojma od pondělí 24. září do 27. září. Její výsledek bude překvapením křtu 1. října od 9:45 hodin.http://bit.ly/2DstNhJ).

 

Doprovodné akce Dne seniorů – koncert a počítačový kurz

Ještě před samotným dnem seniorů, v úterý 25. září, zazpívá seniorům Krojovaná skupina z Tasovic a Znojemské Grácie v klubovně domu se zvláštním určením ve Vančurově ulici. Koncert začíná v 15:00 hodin. Kurz práce s počítačem mohou zájemci opět navštívit na Gymnáziu v ulici Pontassievská. Věnovat se jim bude učitel i studenti školy ve středu 3. října od 15:00 hodin.

 

 

Plakát

 

 

41652909_1809652125808619_887753071315124224_o.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Nadcházející události

Do práce na kole

květen

4. června - vyhlášení výsledků

 

Veřejné projednání k cyklodopravě

21. května

 

Den bez úrazu

30. května

 

Veřejná prezentace:

Architektonická soutěž na vodní prvek na Horním náměstí

18. června

 

Den bez aut

20. září

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska