Zdravé město Znojmo se zapojí do aktivit Sváteční ZnojmoRegion 2018

Město Znojmo se zapojí do projektu, který realizuje destinační společnost ZnojmoRegion, do projektu „Sváteční ZnojmoRegion 2018“, který bude lákat návštěvníky nejen do Znojma, ale i do obcí v celém okresu. Znojmo samotné má díky programu Znojemského adventu, jehož organizaci má na starosti město Znojmo a Znojemská Beseda, prosinec nabitý vánočními koncerty, zimním kinem a dalšími akcemi. Doplní ho navíc program na kluzišti a Zimní dny sportu.

 

Znojemský advent bude slavnostně zahájen rozsvícením vánočního stromu na Masarykově náměstí ve neděli v 16:45 hodin. Další část vánočního programu se bude odehrávat na Horním náměstí, kde bude již podruhé umístěno venkovní kluziště. Bruslaři na umělý led poprvé vjedou v sobotu 1. prosince, kdy se uskuteční jeho slavnostní otevření (v 16:00 hodin). Samotné kluziště bude během adventu dějištěm několika akcí, které město připravuje ve spolupráci s HC Orli Znojmo.

 

V rámci projektu Sváteční ZnojmoRegion 2018, jsou místní i návštěvníci z okolí zváni zdarma využít vybraná sportoviště, která patří městu Znojmo. Konkrétně to budou:

 

Venkovní kluziště na Horním náměstí

·         Otevřeno denně od 9:00 do 19:00 hodin až do 17. února (vždy s pauzou na vyčištění v čase 13:00 - 14:00).

·         U kluziště budou k dispozici uzamykatelné skříňky i brusič bruslí.

 

Městské lázně

·         Ve dnech 27. - 28. prosince od 18:00 do 20:00.

 

Zimní stadion, a to v časech určených pro veřejnost

·         Ve dnech 27. - 28. prosince v časech určených pro veřejné bruslení.

·         Čas bude upřesněn

 

ZDRAVÉ MĚSTO ZNOJMO

Znojmo vstoupilo do asociace Národní sítě Zdravých měst ČR na podzim 2013 a zahájilo tak projekt Zdravé město Znojmo. Jeho hlavním cílem je podpora zdraví a kvality života obyvatel, a to prostřednictvím zavádění zásad udržitelného rozvoje na místní úrovni, prostřednictvím strategického plánování, a především prostřednictvím spolupráce s veřejností. Mezi hlavní aktivity Zdravého Znojma patří veřejná projednávání klíčových projektů s občany, pravidelná setkávání v rámci Fóra Zdravého města či kampaně ke Dni Země, Dni bez aut, Dnům zdraví či akce v rámci projektu Rodiny Okurkovy, který se zaměřuje na odpady, čistotu a zeleň ve městě. Více na www.znojmo-zdravemesto.cz.

Nadcházející události

Veřejná prezentace:

Architektonická soutěž na vodní prvek na Horním náměstí

18. června

 

Den bez aut

20. září

 

Podzimní Dny zdraví

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska