Na vodní prvek na Horní náměstí město vypíše architektonickou soutěž

Doplnění vodního prvku na Horní náměstí je opakujícím se požadavkem občanů města, který se objevuje pravidelně i v anketách Zdravého města Znojma jakožto věc, kterou by se radnice měla přednostně zabývat. A takto i radnice nyní činí.
 
 
 

S postupnou změnou klimatu a s tím spojenými vysokými jarními a letními teplotami je tento požadavek stále více oprávněný. „Sami vidíme, jak se v letních měsících nedá na náměstích být. Hlavní slovo tu ale vždy mají památkáři, kteří nám například nechtějí na náměstí povolit více zeleně. Věřím ale, že v případě vodního prvku najdeme shodu,“ říká starosta Znojma Jan Grois.

 

Jak bude vodní prvek vypadat, ale nechce vedení města rozhodovat samo. Všeobecně je doporučováno, aby veřejná prostranství a stavby s nimi související byly realizované podle architektonického návrhu, který vzejde z veřejné architektonické soutěže.

 

„K tomuto se přikláníme i my, a proto budeme v příštím roce realizovat veřejnou architektonicko-výtvarnou soutěž, do které se bude moci přihlásit každý. V porotě soutěže zasednou renomovaní odborníci a architekti a do finálního rozhodování chceme zapojit i veřejnost,“ doplňuje místostarosta Jakub Malačka za Zdravé město Znojmo.

 

Část nákladů na architektonickou soutěž je možné uhradit z dotace z programu Podpora architektonických a urbanistických soutěží, který vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj a do kterého se chce město zapojit. Z podpory je možné uhradit 50 % uznatelných nákladů, jimiž jsou pouze ceny a odměny pro soutěžící, zbývající náklady hradí město.

 

Předpokládané náklady na zajištění architektonické soutěže na vodní prvek na Horní náměstí jsou 600 000 korun, přičemž dotace by mohla činit 250 000 korun.

Nadcházející události

Zimní dny sportu:

Venkovní kluziště zdarma

1. 12. - 17. 2. od 9:00 do 19:00

 

Jarní Dny zdraví

22. - 24. března

29. - 31. března

 

Fórum Zdravého města Znojma

11. dubna

 

Den Země

26. dubna

 

Do práce na kole

květen

 

Den bez úrazu

30. května

 

Den bez aut

20. září

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Tisková kancelář
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      
+420 730 524 153

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska