Altán v parku je opravený. Na jaře zrestaurují malby v interiéru

Rekonstrukce altánu ve Středním parku je téměř hotová. Stavební firma, která práce zahájila na podzim tohoto roku, ukončila práce před koncem roku a park již nyní zdobí altán ve světle zelenkavé barvě.

 

Do oprav altánu město investovalo přibližně 1 700 000 korun, přičemž 50 % uznatelných nákladů pokryje z dotace z Ministerstva kultury z Programu regenerace Městské památkové rezervace. Rekonstrukce zahrnovala opravy exteriéru, novou střešní konstrukci, klempířských práce, zrestaurování původních oken a dveří a položení dlažby v interiéru. Altán byl zároveň oddělen od zahrady původního majitele, a to pomocí zděné plotové stěny. Přístup do altánu bude možný přímo z prostoru parku po kamenném schodišti.

 

Další práce čekají altán ještě letos na jaře, kdy bude provedeno restaurování odkrytých maleb, s čímž se v původních plánech nepočítalo. Rovněž je posunut na jaro nátěr střechy.

Altán ve Středním parku do svého majetku získalo město bezúplatným převodem od předchozího majitele na začátku loňského roku s cílem opravit poslední nehezkou část zrevitalizovaného parku. Pozemek pod ním město odkoupilo za cenu 37 800 korun, což byla cena stanovená znaleckým posudkem.

 

 

 

Altn.jpg

Nadcházející události

Veřejná prezentace:

Architektonická soutěž na vodní prvek na Horním náměstí

18. června

 

Den bez aut

20. září

 

Podzimní Dny zdraví

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska