Jarní Dny zdraví ve Znojmě chystají opět novinky. Lákají na Fitness kongres a běžecký závod

Oblíbená série sportovních aktivit, Jarní Dny zdraví, se blíží! A letos se sportovci mohou těšit na zcela nové pojetí! Kromě dvou cyklo vyjížděk s různou náročností, společného běhání nebo tradiční procházky proběhne letos poprvé ve Znojmě celodenní Fitness kongres a běžecký závod pod světlem pouličních lamp. Jarní Dny zdraví se uskuteční o dvou víkendech, od 22. do 24. března a od 30. do 31. března.

 

Jarní Dny zdraví, které podporují pohyb a zdravý životní styl v každém věku, organizuje město Znojmo pod hlavičkou Zdravého město Znojmo. Hned první den, v pátek 22. března, do Gránic vyrazí společně na výběh děti i dospělí pod vedením klubu Winners Nový Šaldorf. Sraz bude u Vodáckého centra Stará vodárna v 18:00 hodin.

 

Fitness kongres: den plný sportu a přednášek o zdravém pohybu

Hlavní událostí Dnů zdraví bude letos celodenní Fitness kongres, mix cvičebních lekcí pod vedením znojemských trenérů a několik odborných přednášek na téma pohyb, prevence bolesti zad nebo mýty v hubnutí. Kongres bude mít navíc benefiční charakter! Každý, kdo kongres navštíví, může přispět částkou v jakékoli výši a podpořit Denní stacionář sv. Damiána na Hradišti. 

 

Fitness kongres Dnů zdraví se uskuteční v sobotu 23. března od 9:00 hodin ve Sportovní hale F. J. Curie. V rozmanitém programu kongresu si na své přijdou trénovaní sportovci, začátečníci i různé věkové skupiny.  V hale bude zřízen i dětský koutek, kde se dětem o zábavu postará Středisko volného času.

 

Každý si může naplánovat, kterých sportovních lekcí a odborných přednášek se bude chtít zúčastnit a ve volných chvílích může využít stánky partnerů akce a koupit si například něco dobrého na posilnění. Na výběr bude z následujících lekcí: Jóga pro začátečníky, Tabata, Street hodinka s Mighty Shake, Deep Work, Soft Tabata. Vyzkoušet si bude možné i trampolínky s Jumping Znojmo (na tuto lekci je nutná registrace, která bude spuštěna pouze do vyčerpání kapacity - http://bit.ly/registracejumping).

 

Přednášet na kongresu budou Jakub Šigut na téma trendy ve fitness, správnou rehabilitaci představí Milan Slavík, o poškození pohybového aparátu sportem bude hovořit doktor Martin Komzák a o největších mýtech a pravdách hubnutí můžete diskutovat s Klárou Kořenskou.

 

Partneři akce jsou: LUI Chocolate, Fitness Food Menu Znojmo, Green Coco Bar, Cyklo Kučera, s. r. o., Balance coffee & wine, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Oblastní charita Znojmo.

 

Prověřte svoji běžeckou kondici v závodu Pod lampami

Tříkilometrový běžecký závod CityTrail Pod lampami, organizovaný Znojmem a Winners Nový Šaldorf, se uskuteční v sobotu 30. března za svitu lamp. Jedná se jedinou akci, kde se z organizačních důvodů bude vybírat registrační poplatek. Jako první se na trať vydají muži v 19:00 a za nimi o pár minut později vyrazí ženy. Odstartují od Vodáckého centra Stará vodárna, část trasy povede Karolinkami a část historickým jádrem města.  Běžce tak čeká rozmanitý terén, záludné serpentiny a ty nejlepší v cíli hodnotné ceny.

Na závodu je nutná registrace. Prvních 100 registrovaných navíc obdrží originální medaili. Čím dříve se registrujete, tím nižší zaplatíte startovné. Do 27. března je výše startovného 100,- Kč, poté již zaplatíte na místě 150,- Kč. Bližší informace naleznete na www.skwinners.cz/#citytrail.

 

Vyrazte s námi do přírody na kole i po svých

Kromě organizace výběhu a závodu spojí město síly s Winners ještě jednou, a to 24. března při cyklo výletu s názvem Na kole za sousedy. Cyklo vyjížďka začne na hraničním přechodu Hatě, kam vás z Nového Šaldorfa dopravíme cyklobusem (nutná registrace pro svoz cyklobusem do 17. března -http://bit.ly/registracenakolezasousedy) a rakouským příhraničím doputujeme zpět do Nového Šaldorfa.

 

Náročnější terén čeká cyklisty, kteří se vydají 31. března na Trailovou vyjížďku Národním parkem Podyjí s Jakubem Šigutem. Vyjížďka je určená pro zdatnější cyklisty a je také vhodné mít správně odpružené kolo, přilba je nutnou samozřejmostí.

 

Ani letos nebude chybět tradiční Procházka s lesníkem Gránickým údolím. Proběhne v sobotu 30. března a bude se hovořit mimo jiné o zalesňování Gránic. Městské lesy totiž v březnu chystají výsadbu stromů, do které se veřejnost může aktivně zapojit. Termín je závislý na počasí, a tak jeho termín bude zveřejněný později a k nalezení bude mj. na webu Zdravého města Znojma.

 

S doprovodným programem se do Dnů zdraví zapojí Fitko Znojmo, které pořádá 30. března Den otevřených dveří. Návštěvníci budou mít možnost vyzkoušet funkční, zátěžové a kardio zóny, dostanou iontový nápoj zdarma nebo mohou zakoupit permanentku za zvýhodněnou cenu.

 

Plakát akce

 

Nadcházející události

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska