Snídaně bez hranic: oslavte s námi 30 let otevřených hranic a 15 let ČR v EU!

Ve středu 1. května tomu bude přesně 15 let od vstupu České republiky do Evropské unie. U této příležitosti a zejména díky oslavám 30 let otevřených hranic pořádají město Znojmo, obec Retzbach a destinační společnosti ZnojmoRegion a Retzer Land společnou Snídani bez hranic. Konat se bude právě ve středu 1. května u Stolu na hranicích (hraniční přechod Hnanice/Mitterretzbach).

 

 

„Volně tímto navazujeme na Nejdelší snídani, kterou naši předchůdci pořádali před 15 lety. Otevření hranic znamenalo pro náš přeshraniční region velký krok vpřed a nové možnosti. Dnes už jsou naše regiony tak propojené, že se jen stěží o hranicích, které formálně oddělují oba státy, dá hovořit,“ říká starosta Znojma, Jan Grois. Vždyť nejbližší partnerské město Znojma, Retz, je vzdáleno pouhých 18 km. 

 

Program Snídaně bez hranic je připraven pro malé i velké. V 9:30 hodin se na pódiu představí Znojemské žestě. O hodinu později se na místě setkají političtí představitelé obou regionů, aby společně mj. rozkrojili symbolický dort přátelství. Ochutnat budou moci i návštěvníci akce. V 11:00 hodin se o hodinový hudební program postarají Retzer Land Musikanten. Program pro děti přímo na místě připraví Středisko volného času Znojmo. 

 

O dobré občerstvení nebude nouze. Chybět nebudou moravská i rakouská vína, regionální speciality i výborná káva. 

 

Zváni na akci jsou nejen ti, kteří se chystají na výlet a hledají zajímavá místa pro zastavení a strávení volného času, ale i ti, jež se na akci budou chtít podívat cíleně. V 9:00 hodin startuje z Horního náměstí organizovaná cyklovyjížďka s cílem právě u Stolu na hranicích. Obdobně Rakušané mohou vyrazit společně na kole v 9:30 hodin z  náměstí v Retzu. 

 

Z Masarykova náměstí ve Znojmě bude na hranice zdarma jezdit také Vinobus. Z náměstí vyrazí v 9:00 a v 10:00 hodin, zpět z hranic na Masarykovo náměstí ve Znojmě pojede v 11:00, 12:00 a 13:00 hodin. Trasa Vinobusu je následující: Masarykovo náměstí, Nový Šaldorf – zastávka Vinobusu, Konice – autobusová zastávka, Popice – autobusová zastávka u hospody, Havraníky – autobusová zastávka, Hnanice – autobusová zastávka, hraniční přechod Hnanice – celnice.

 

Plakát

 

Nadcházející události

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska