Vítězný vodní prvek na Horní náměstí i další návrhy ukáží 18. června

Znojemská radnice vypsala začátkem roku architektonicko-výtvarnou soutěž na umístění vodního prvku na Horní náměstí. Právě doplnění vodního prvku do centra města se často objevuje jako jeden z předních námětů od občanů, co by si přáli ve Znojmě změnit. Vítězný vodní prvek i ostatní architektonické návrhy představí radnice médiím i veřejnosti 18. června.

 

Architektonická soutěž má za sebou hodnotící zasedání odborné poroty architektonické soutěže, která vybírala celkem z 51 došlých soutěžních návrhů. Všechny návrhy splnily soutěžní podmínky a přišly v řádném termínu. 11 návrhů bylo doplněno nepovinným modelem. 

 

Zasedání poroty trvalo celý den až do večerních hodin, porota rozdělila všechny ceny, tedy 1. 2. a 3. místo, a dalším třem návrhům udělila zvláštní odměnu. Všichni účastníci soutěže budou o výsledcích písemně informováni a veřejnost a média budou s výsledky seznámeni tak, jak to regule soutěže stanovují, a to až po formálním procesu ukončení soutěže na veřejné prezentaci návrhů 18. června od 16:00 do 18:00 hodin v Louckém klášteře v sálu oranžerie v  přízemí. 

 

„Tam také shrneme celý průběh architektonické soutěže a seznámíme veřejnost i média s dalším postupem. Kdo se nebude moci dostavit na veřejnou prezentaci, nemusí zoufat. Všechny návrhy budou posléze vystavené na veřejném prostranství tak, aby si je mohl prohlédnout každý – v uličce mezi radnicí a obchodním domem Dyje, a to až do poloviny prázdnin,“ uzavírá starosta Jan Grois.

 

Plakát

Nadcházející události

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska