Rodina Okurkova radí: Co patří a nepatří do bioodpadu

Web rodiny Okurkovy www.rodinaokurkova.cz přináší spoustu zajímavých a důležitých informací nejen při třídění odpadů. Aktuální je určitě zejména to, jak správně třídit bioodpad.

 

 

Každé třídění odpadů má smysl, pokud se provádí správně. To platí i pro bioodpad. Do nádoby na bioodpad patří pouze tráva, rostliny a rostlinné zbytky, seno, sláma, listí, štěpky a piliny nebo dřevní hmotu včetně menších větví.

 

Do bionádoby naopak nepatří zbytky jídel, živočišné zbytky, exkrementy zvířat, komunální odpad nebo recyklovatelné složky odpadu, nebezpečný odpad, stavební odpad nebo textil.

 

Pokud posádka svozového vozidla v hnědých popelnicích objeví odpad, který sem nepatří, nemůže již dojít k jeho dalšímu zpracování na kompostárně. Celý obsah nádoby je již znehodnocen a třídění ztrácí smysl.

 

Svoz bioodpadu je ve Znojmě prováděn každý lichý týden. Nárok na nádobu na bioodpady má trvale bydlící osoba města Znojma, která má u své nemovitosti pozemek se zahradou nebo zelení. Pokud ještě nemáte nádobu na bioodpad, ale chtěli byste ji, stačí si zažádat na odboru investic a technických služeb (kontaktní osobou je Petra Holíková, tel.: 515 216 133, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ).

Nadcházející události

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska