Kolemjdoucí osvěžují nová mlžítka na Horním náměstí a u rotundy

Minulý týden byly na dvou lokalitách ve Znojmě umístěny mlžící sprchy, které poslouží v parných dnech k lehkému osvěžení. Ochladit se mohou kolemjdoucí na Horním náměstí a u rotundy sv. Kateřiny.

 

Mlžící sprchy, tzv. mlžítka, jsou jednoduchá zařízení, která rozprašují vodu a slouží k lehkému osvěžení. Díky větru se voda rozptyluje nejen přímo pod nimi, ale i do vzdálenosti několika metrů od nich. 

 

 

 

Celkem město pořídilo pět mlžítek, které je možné umístit samostatně. Pro správný efekt je vhodné postavit alespoň dvě vedle sebe. Tři z nich nyní ochlazují kolemjdoucí na Horním náměstí a dvě na prostranství u rotundy sv. Kateřiny, kde je díky turistům rušno především v letních měsících. 

 

„Sprchy jsou opatřeny kovovým rámem s dřevěným záklopem. Tuto variantu jsme volili ze dvou důvodů. Díky rámu jsou mlžítka stabilní a nemuseli jsme narušit povrch náměstí kotvením. Druhý důvod je estetický. Konstrukci Městská zeleň rovnou osadila květinami, abychom náměstí i více ozelenili,“ vysvětluje místostarosta Jakub Malačka. 

 

Konstrukce jsou mobilní, je možné je díky tomu přesouvat i do jiných lokalit. Nutností je blízké napojení vody. „Uvidíme, jak se novinka osvědčí a případně vytipujeme další místa, kam bychom sprchy mohli dát,“ dodal místostarosta Malačka.

 

IMG_0035.JPG

 

 

 

 

IMG_7305.jpeg

Nadcházející události

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska