Znojmo se zapojí do projektu Life is Skill

V rámci rodinné politiky se město Znojmo zapojí do projektu Life is Skill, jehož cílem je podporovat aktivní trávení volného času dětí a mládeže. Zakladatelé projektu jsou sami rodiče, kteří chtěli vymyslet aktivity pro své děti ve školním věku. Tyto děti totiž nechtějí už jen tak na procházku. Zajímají je počítače, moderní technologie a mobily.

 

 

Právě mobilní aplikace Life is Skill spojuje tento virtuální svět s tím reálným a vybízí děti a mládež k pohybu. Aplikace je velmi jednoduchá a není proč v ní samotné trávit příliš času. Je to spíše nástroj, jak aktivně trávit čas. 

 

„Aplikace funguje tak, že děti načítají QR kódy nebo NFC čipy. Tyto čipy jsou rozmístěny v místech, které jsou v reálném světě pro děti zajímavé či které jim chceme více přiblížit. Obecně to bývá na různých rozhlednách, památkách, sportovištích, knihovnách, či různých kulturních akcí města apod. Vše je pojaté jako soutěž, protože děti soutěžení baví – kdo daná místa navštíví a načte čipy, může se těšit na porovnání s ostatními v aplikaci a může soutěžit o různé ceny,“ říká Stanislav Maar z odboru sociálního, kam rodinná politika spadá. 

 

Zatím je projekt realizovaný v okolí Chomutova, v Praze a Ostravě. Přibýt má i Znojmo. „Budeme u nás nyní vytipovávat místa a aktivity, které město do projektu bude chtít zapojit. Následně je osadíme potřebnými QR kódy a NFC čipy a místa se pak nahrají do aplikace. Chtěli bychom dostat naše děti jak do našich památek, jako třeba na radniční věž, tak i na sportoviště, ať už jde o halu, zimní stadion nebo bazén. Podstatou je, abychom děti vytáhli od počítačů a tabletů ven,“ dodává Maar. Hrát si s Life is Skill by mohla znojemská mládež již příští rok.

Nadcházející události

Do práce na kole

květen

 

Den bez úrazu

Online 

28. 5. 2020

 

Den bez tabáku

Online

31. 5. 2020

 

CityTrail Pod lampami

běžecký závod

28. 8. 2020 

 

Den bez aut

25. září

 

Podzimní Dny zdraví

říjen

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska