TVOŘÍME ZNOJMO - participativní rozpočet

Máte nápad, jak zlepšit naše město či městskou část? Chybí vám něco specifického pro vaše okolí nebo přímo pro vaši ulici? Nenechávejte si to pro sebe! Zapojte se do participativního rozpočtování ve Znojmě.

 

Díky projektu Tvoříme Znojmo můžete využít možnosti aktivně se zapojit do rozhodování o dalším rozvoji města a využití části finančních prostředků z rozpočtu města. VY NAVRHUJETE, co chcete ve svém okolí zlepšit. VY ROZHODUJETE, které projekty se v následujícím roce zrealizují.

 

Jak to probíhá? Kdy můžete přihlásit svůj nápad? Jak se rozhoduje? Kdy proběhne realizace? Vše důležité naleznete v aktuálních pravidlech Tvoříme Znojmo nebo v tiskových zprávách níže.

 

S dotazy a nápady se můžete kdykoli obrátit na koordinátorku projektu Bc. Soňu Bystřickou (tel.: 515 216 339, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ).

_______________________________________________________________________________________________

Tvoříme Znojmo: Přijďte podpořit navrhovatele třetího ročníku participativního rozpočtování

Návrhy znojemských občanů, jak zlepšit své okolí v rámci třetího ročníku participativního rozpočtování, byly posouzeny příslušnými odbory a do další fáze projektu, tedy k veřejné prezentaci, postoupilo celkem 8 návrhů. Sami navrhovatelé je představí veřejnosti ve čtvrtek 3. září v Dolním sále Znojemské Besedy.

 

Odbory Městského úřadu Znojmo posoudily celkem 13 příchozích návrhů. Posouzením z hlediska splnění podmínek, náležitostí a také realizovatelnosti nakonec prošlo 8 návrhů. Některé byly na základě domluvy s navrhovateli částečně upraveny tak, aby povinné náležitosti splňovaly, některé však musely být vyřazeny pro svoji nerealizovatelnost nebo nekoncepčnost.

Číst dál...

Třetí ročník Tvoříme Znojmo se spustí 1. dubna. Zapojte se do participativního rozpočtu na rok 2021

b_100_95_16777215_00_images_PR2020_Tvorime-Znojmo_logo-finalni_barevne.png

Přejete si ve svém okolí dětské hřiště? Chcete nový mobiliář na náves nebo vám chybí něco specifického ve vaší ulici? Nenechávejte si to pro sebe! Zapojte se do třetího ročníku participativního rozpočtování ve Znojmě, do projektu Tvoříme Znojmo 2021.

„I přesto jaká kolem nás panuje situace, jsme se rozhodli spustit další ročník participativního rozpočtování. Myslíme si, že je potřeba se rozptýlit, myslet na to hezké a pozitivní. Od 1. dubna až do 31. května mohou občané Znojma podávat své návrhy. Celkem budou rozděleny 3 miliony korun pro město Znojmo a 3 miliony korun pro městské části. Vámi navrhované projekty by měly mít minimální hodnotu 50 000 korun a maximální 750 000 korun. Ty úspěšné budou realizovány v roce 2021,“ vysvětluje základní pravidla místostarosta Znojma Jakub Malačka.

Číst dál...

Harmonogram:

1. 4. - 31. 5. Podání návrhu

3. 9. Veřejná prezentace

+ 1. kolo hlasování

14. 9. - 11. 10. Online hlasování