Tvoříme Znojmo: Podívejte se, jaké jsou pocity navrhovatelů po realizaci projektů

První navrhovatelé projektů z loňského ročníku participativního rozpočtu Tvoříme Znojmo oficiálně převzali své projekty a zároveň i poděkování od místostarosty Znojma Jakuba Malačky za to, že svými nápady zvelebili veřejné prostory pro všechny. Jak se projekty podařily a jaké jsou pocity jejich navrhovatelů, můžete vidět ve videích na oficiálním YouTube kanále Znojma.

 

Díky návrhu Milana Rady z Mramotic mají místní hasiči pro trénování nové hřiště a koncem léta už si na něm i poprvé zaběhali a vyzkoušeli nové překážky. „Jsme rádi, že nás město takto podpořilo. Hasiče dělám asi 15 let a od té doby, co jsem se k hasičům přidal, jsme neměli svůj prostor, kde řádně trénovat. Budeme hřiště využívat na maximum,“ řekl Milan Rada při předání hřiště k užívání. Projekt Víceúčelové hřiště pro hasičský sport zahrnoval úpravu terénu, vysetí trávníku, zajištění závlahy, zhotovení dlážděné plochy a pořízení překážek. Přímý odkaz na video http://bit.ly/TZrealizace1

 

Další realizovaný projekt má své místo v Příměticích. Navrhovatelka Marie Nováková se zasloužila o úpravu zeleně v nejstarší části Přímětic. Jako místní chtěla zvelebit část, kudy denně projíždí stovky aut. „Po dokončení silnice, parkovacích míst a chodníků by se měla věnovat pozornost i úpravě zelených ploch, aby byla náves pěkná,“ uvedla ve svém návrhu v roce 2018 Marie Nováková. Svah u křižovatky ulic Jevišovická a Na Návsi je již nyní upravený, jak navrhovala, a osázený zelení, která není náročná na údržbu. Přímý odkaz na video http://bit.ly/TZrealizace3.

 

Předán navrhovatelce Aleně Šnédarové byl projekt Houpačky pro děti na vozíčku. Postaveny jsou v ulicích Pražská, v Kolonce a v ulici Aninská. Přímý odkaz na video http://bit.ly/TZrealizace2.

 

Setkání proběhlo i v městské části Mramotice, kde je zrealizovaný projekt Zatraktivnění koupaliště. Díky navrhovatelce Blance Trázníkové si již v létě užívali návštěvníci nový trávník. Nedostatky na koupališti sledovala nejen ona, ale i ostatní návštěvníci, a tak se rozhodla vlastní podněty a nápady ostatních dát dohromady. Na koupališti je nový závlahový systém, srovnal se terén a vysel se nový trávník. V bazénu navíc byla oddělena dráha pouze pro plavce. Přímý odkaz na video http://bit.ly/TZrealizace4.

 

Nové originální dětské hřiště vzniklo díky projektu Revitalizace zeleně náměstí Armády. Součástí projektu byly terénní úpravy, výsadba nové zeleně a vytvoření hřiště dle projektu navrhovatelky Kláry Jordánové. Nápad se zrodil díky její dceři, která chodila do blízké školky. „Když jsem ji vyzvedávala, děti si sem chodily hrát a běhaly tu v podstatě v blátě,“ uvedla v rozhovoru Jordánová. Přímý odkaz na video http://bit.ly/TZrealizace5.

 

První videa jsou již zveřejněna na oficiálním YouTube kanále města Znojma. Další přibydou do konce roku. Přímý odkaz na videa http://bit.ly/TZYouTube.

 

Více o projektu Tvoříme Znojmo na www.tvorimeznojmo.cz.

 

DSC_0002.JPG

 

 

ZDSC_50811.JPG

 

DSC_0018.JPG

 

DSC_0021.JPG

 

DSC_5605.JPG

 

IMG_5463.JPG

 

DSC_5718.JPGDSC_5722.JPG